Użyteczne materiały dla nauczycieli – Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu

Podsumowanie warsztatów „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu –  jak prowadzić kampanię w szkole?” Wrocław 27 – 28 października.

Warsztaty we Wrocławiu – „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu –  jak prowadzić kampanię w szkole” były szansą do pogłębienia wiedzy na tematy:  czym jest? i jak Sprawiedliwego Handel przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju? W spotkaniach udział wzięło ok 20 osób.  Mieliśmy okazję, aby w kameralnym gronie dokonywać wymiany dobrych praktyk , poznać się i wspólnie się uczyć.  Bardzo insertującą i inspirującą sesją było przedstawienie form teatralno – interaktywnych proponowanych do promocji Sprawiedliwego Handlu przez Fundację Pangea z Poznania.  Dzięki trenerce edukacji globalnej Dobrosławie Egner zapoznaliśmy się z  metodologią sprawnego organizowania kampanii w szkołach.  Krzysztof Raczkowiak z Fundacji Koalicja Sprawiedliwego Handlu Fairtrade Polska doradzał nam jak rozpowszechniać informację o wydarzeniach z użyciem mediów społecznościowych.  Kończąc spotkanie, rozchodziliśmy się z przekonaniem, że zyskaliśmy kilkunastu sojuszników, którzy chcą zdecydowanie rozwijać kampanię i starać się o tytuł lub w ogóle ją zacząć. Spotkanie okazało się też szansą na zapoznanie się Wrocławian chętnych do prowadzenia kampanii Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. Zaplanowaliśmy też kolejne kroki kampanii miejskiej w Jeleniej Górze. Utworzona została ankieta ewaluacyjna, która jest dostępna tutaj.

Pozostajemy w kontakcie

Dla zainteresowanych pozostaniem w gronie entuzjastów kampanii została utworzona grupa zamknięta na Facebooku – Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. Grupa ma charakter zamknięty i publikowane treści będą widoczne jedynie dla uczestników, którzy odpowiedzieli na zaproszenia. Jej powstanie było jednym z wniosków sformułowanych w trakcie warsztatów. Celem jest stworzenie platformy do komunikacji dla osób zainteresowanych prowadzeniem kampanii promujących Sprawiedliwy Handel, zrównoważony rozwój i odpowiedzialną konsumpcję w szkołach. Aby dołączyć do grupy należy polubić stronę https://www.facebook.com/FairTradeTownsPoland/

Koordynator kampanii Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu Tadeusz Makulski

Materiały z warsztatów w formie prezentacji

Sprawiedliwy Handel, a Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Autor: Tadeusz Makulski)

Promujemy Sprawiedliwy Handel – Miasta/Szkoły/Uczelnie  (Autor: Tadeusz Makulski)

Jak zostać Szkołą Przyjazną dla Sprawiedliwego Handlu?  (Autorka: Dobrosława Egner)

Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu w mediach Społecznościowych  (Autorzy: Krzysztof Rączkowiak, Rozalia Wiśniowska)

 

Autor: Tadeusz Makulski, koordynator kampanii Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu, członek Int. Fair Trade Towns Steering Committe

Wstecz