Aktualności

12. Międzynarodowa konferencja Fair Trade Towns 18-20.11.2021 – online

Z przyjemnością informujemy, że w listopadzie odbędzie się coroczna Międzynarodowa Konferencja Miast Sprawiedliwego Handlu ( International Fair Trade Towns Conference ). Ze względu na niestabilną sytuację Covid-19 konferencja odbędzie się…

Tydzień Edukacji Globalnej 2021

Działajmy razem to nasz wspólny świat   "Działajmy razem to nasz wspólny świat" to hasło tegorocznej 23. edycji Tygodnia Edukacji Globalnej w dniach 15 - 21 listopada 2021. Jak co…

Zespól Szkół w Dobrodzieniu w konkursie Fair Trade Football Challenge

W ramach pierwszej edycji Fair Trade Football Challenge w Zespole Szkół w Dobrodzieniu został zorganizowany konkurs podbijania piłki z certyfikatem Fairtrade. ( Video - relacja na FB) . Wydarzenie odbyło…

Konferencja „Siła społeczności w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”

W ramach Miesiąca Fairtrade zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji “Siła społeczności w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która odbędzie się online 12.05.2021 o godz. 18:00.

Webinarium Cafe Fair Trade – jak minął Tydzień Edukacji Globalnej?

Zapraszamy do udziału w kolejnym webinarium z cyklu Cafe Fair Trade, które odbędzie się 2.12.2020 o godz 19:00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Tydzień Edukacji Globalnej 2020

W dniach 16-20 listopada obchodzimy Tydzień Edukacji Globalnej (TEG), dlatego przesyłamy kilka pomysłów do wykorzystania. Hasło tegorocznego TEG-u brzmi: “To nasz świat. UCZYŃMY go lepszym”.

Jelenia Góra wyróżniona w konkursie „EU Cities for Fair and Ethical Trade Award”

Główną nagrodę zdobyło szwedzkie miasto Malmö. Natomiast Jelenia Góra otrzymała Specjalne Wyróżnienie "Wschodzącego Mistrza" w zakresie sprawiedliwego i etycznego handlu.

Webinarium „Café Fair Trade – chwila przed TEG-iem”

Zapraszamy na webinarium,  które odbędzie się online w środę 21.10.2020 o godz. 19:00. Rejestracja do 19.10.2020.

Fair Trade football challenge – turniej dla szkół

Ogólnopolski turniej podbijania piłki nożnej dla szkół, w ramach kampanii Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. Zapraszamy  do udziału. Czas realizacji wrzesień 2020- wrzesień 2021.