Poznań – konkurs dla szkół rozstrzygnięty

Bądź Sprawiedliwy to hasło konkursu plastycznego dla uczniów poznańskich szkół zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska UM w Poznaniu.  Zgodnie z regulaminem  przedmiotem konkursu był plakat przedstawiający znak/logo jednego z systemów certyfikacji Fair Trade lub kompozycję kilku znaków.

Praca powinna była zawierać także krótki slogan promujący Sprawiedliwy Handel. Komisja konkursowa z łożona z przedstawicieli Urzędu Miasta, Fundacji Pangea, Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu oceniała zgodność prac z tematyką konkursu, estetykę wykonanego plakatu oraz zrozumiałe i ciekawe przekazanie tematu.

Przyznano nagrody za 1, 2 i 3 miejsce -były to  rowery z logo Poznania oraz dwa wyróżnienia.11 maja 2018 r. o godz. 12:30 w Sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania odbyło się ogłoszenie wyników i ceremonia wręczenia nagród. W obecności wyróżnionych i nagrodzonych uczniów, nauczycieli i przedstawicieli organizacji pozarządowych wręczył je Pan Leszek Kurek – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska. Zwycięskie prace konkursowe można zobaczyć na naszym profilu Facebook.
1 miejsce – Danuta Świderska, klasa 4c
2 miejsce – Adam Berger, klasa 6b
3 miejsce – Antonina Porzucek, klasa 4c

Wyróżnienia:
Nina Majchrzak – klasa 4c
Adam Zakrzewski – klasa 4c

Wszyscy autorzy nagrodzonych prac dyplomy i drobne upominki w postaci zestawów produktów Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade), ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu, Fundację Fairtrade Polska i Miasto Poznań. Najlepsze prace można oglądać do 29 maja w formie wystawy w holu budynku głównego Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim.

Poznań – konkurs dla szkół rozstrzygnięty

1 miejsce – Danuta Świderska, klasa 4c

2 miejsce – Adam Berger, klasa 6b

3 miejsce – Antonina Porzucek klasa 4 c

 

 

 

Wstecz