Zespół Szkół w Dobrodzieniu gratulujemy uzyskania tytułu

Kolejna Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu

Jest nam niezmiernie miło pogratulować  zwieńczenia sukcesem kampanii „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”, gratulujemy wypełnienia kryteriów i uzyskania dyplomu. Zespół Szkół w Dobrodzieniu dołączył do grona uczestników międzynarodowej kampanii Fair Trade Towns obecnej w 34 krajach świata na sześciu kontynentach.

Celem kampanii jest promocja idei i przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju w kontekście globalnym poprzez wspieranie ruchu Sprawiedliwego Handlu (ang. Fair Trade). W ramach kampanii budujemy wrażliwość poszczególnych grup społecznych na zależności pomiędzy wyborami konsumenckimi, a warunkami życia ludzi wytwarzającymi produkty z krajów Południa.

Prowadzone na terenie szkoły działania na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji przyczyniają się realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli aktywność prowadzona na terenie szkoły i poza nią zyskała rozgłos medialny. Szkoła stała się liderem i zarazem pionierem zmiany w podejściu do zagadnień zrównoważonego rozwoju na terenie  gminy. Życzymy  dalszych sukcesów w kontynuacji kampanii „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom w nią zaangażowanym za ich inspirująca kreatywność i zaangażowanie w działaniu na rzecz dobra wspólnego.

Wszystkim zaangażowanym w kampanie, a w szczególności jej koordynatorce Pani Elżbiecie Gromczyk należą się wyrazy uznania od organizacji wspierających kampanię Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu w Polsce: Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Fundacja Fairtrade Polska, Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu.

Tadeusz Makulski

Koordynator Kampanii

Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu

 

Wstecz