Tydzień Edukacji Globalnej 2020

W dniach 16-20 listopada obchodzimy Tydzień Edukacji Globalnej (TEG), dlatego przesyłamy kilka pomysłów do wykorzystania. Hasło tegorocznego TEG-u brzmi: “To nasz świat. UCZYŃMY go lepszym”.

Pobierz plakat Tygodnia Edukacji Globalnej 2020

Film „Uczyńmy świat lepszym”

Zachęcamy do wyświetlenia filmu o tytule zbieżnym z tegorocznym hasłem TEG-u. Film zawiera ujęcia z trzech kontynentów i pokazuje powiązanie pomiędzy Fairtrade a Celami Zrównoważonego Rozwoju. Film zdobył pierwsze miejsce (Złota tarcza) w kategorii Organizacje pozarządowe na V Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

Do dyspozycji jest sześć wersji filmu:

Animacja „Fairtrade realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ”

Polecamy animację na temat tego, w jaki sposób działania Fairtrade przyczyniają się do tworzenia lepszego świata dla wszystkich i jak możemy wspierać ten proces.

Animacja „Czym jest Fairtrade?”

Animacja przedstawia sposób działania Fairtrade – największego systemu certyfikacji produktów Sprawiedliwego Handlu. Obejmuje ponad 1,8 miliona rolników z ponad 73 krajów Afryki, Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz Azji i Oceanii.

Z filmów dowiecie się Państwo, jak skutki zmian klimatu wpływają na życie społeczności rolniczych w krajach Południa i w jaki sposób Fairtrade dąży do poprawy sytuacji ludzi, bez których nie moglibyśmy cieszyć się smakiem kawy, herbaty czy kakao. 

Playlista filmów związanych z TEG

Z filmów dowiecie się Państwo, jak skutki zmian klimatu wpływają na życie społeczności rolniczych w krajach Południa i w jaki sposób Fairtrade dąży do poprawy sytuacji ludzi, bez których nie moglibyśmy cieszyć się smakiem kawy, herbaty czy kakao.

Materiały do pobrania

Zachęcamy do zapoznania się i pobrania bezpłatnych materiałów na temat Fairtrade, które mogą się Państwu przydać w działaniach edukacyjnych. >>> Zobacz materiały

Kampania Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu 

Zapraszamy Państwa do włączenia się w kampanię integrującą młodzież wokół tematyki Sprawiedliwego Handlu. Dzięki realizowanym działaniom Państwa placówka edukacyjna może otrzymać tytuł Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. >>> Zobacz kampanię

Webinaria Cafe Fair Trade  

W ramach kampanii Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu organizowane są regularne spotkania online dla nauczycieli i aktywistów, którzy chcą wymieniać się doświadczeniami związanymi z realizacją kampanii oraz szukają pomysłów i inspiracji do kolejnych działań.

Najbliższy webinar z cyklu Cafe Fair Trade odbędzie się 2.12.2020. Informacje o tym, jak dołączyć do webinarum zostaną w tym miesiącu opublikowane na stronie Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu na Facebooku.

Wstecz