Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu 2015

Jak co roku w drugą sobotę maja obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Tegoroczne hasło – Be an Agent for Change – przetłumaczyliśmy jako Bądź zmianą. Jest to nawiązanie do przesłania Gandhiego: Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie (Be the change you want to see in the world).

Bądź zmianą

Ustanowione przez World Fair Trade Organization obchody Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu przypadają 9. maja. Z tej okazji Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” wraz z Polskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwego Handlu zachęcają do ich organizacji w poszczególnych miejscowościach. Wszystkim zainteresowanym oferujemy nasze wsparcie.

Materiały drukowane

Możemy Państwu przesłać bezpłatnie materiały informacyjne o Sprawiedliwym Handlu. Oferujemy plakaty A3 (w dwóch wersjach), afisze A3, ulotkę w formacie A5 (złożona na 3) oraz folder. Oprócz tego dysponujemy naklejkami o treści „Tu pytaj/U nas pytaj o produkty Fairtrade” przeznaczone dla punktów handlowych. Można je zamawiać poprzez poniższy formularz, przy czym zastrzegamy sobie prawo do decyzji ws. zmniejszenia liczby wysłanych materiałów.

Plakat A3 (nakład wyczerpany) Plakat A3 (nakład wyczerpany) Afisz A3 (kod #afisz) Ulotka A5 (kod #ulotka)
Plakat A3 Plakat A3 Afisz A3 Ulotka A5
Składany folder (kod #folder) Naklejka pozioma (kod #naklejka1) Naklejka pionowa (kod #naklejka2) Naklejka pionowa (kod #naklejka3)
Składany folder Naklejka U nas pytaj o produkty Sprawiedliwego Handlu Tu pytaj o produkty Fairtrade Tu pytaj o produkty Fairtrade
Naklejka pozioma (kod #naklejka4) Naklejka pozioma (kod #naklejka5) Plakat z okazji ŚDSH (nakład wyczerpany) Ulotka z okazji ŚDSH (kod #ulotkaWFTD)
Tu pytaj o produkty Fairtrade U nas pytaj o produkty Fairtrade Plakat z okazji Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu Ulotka z okazji Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu

Materiały online

Zachęcamy Państwa do wykorzystania banerów reklamujących Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Zostały one przygotowane w kilku formatach. Można również pobrać poniższy kod QR i osadzić go w publikacjach, gazetkach itp. Kod odsyła bezpośrednio do tej strony.

qrcode-wftd

Pomysły działań

Na tej stronie znajdziecie Państwo pomysły działań, które można zaadaptować na potrzeby obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu. Choć zostały pomyślane głównie z myślą o szkołach, niektóre z nich da się wykorzystać poza placówkami edukacyjnymi.

Przyjazd prelegenta

Szkoły uczestniczące w projekcie „Sprawiedliwi, aktywni, świadomi” mogą zgłosić zapotrzebowanie na przyjazd przedstawiciela Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”. Można to zrobić za pomocą poniższego formularza.

Zgłaszanie planowanych wydarzeń

Za pomocą poniższego formularza prosimy również o zgłoszenie wydarzeń związanych ze Światowym Dniem Sprawiedliwego Handlu, które Państwo organizują. Bezpośrednio przed obchodami do mediów zostanie rozesłana informacja prasowa o tym, co będzie się działo, dzięki czemu informacja o organizowanych przez Państwa wydarzeniach trafi do docelowych odbiorców.

Ładowanie…

Wstecz