Konferencja Fair Trade Towns w Madrycie

W dniach 19-21 października odbędzie się w Madrycie XII Międzynarodowa Konferencja Fair Trade Towns. Rejestracja uczestników już się rozpoczęła.

 

Międzynarodowe konferencje Fair Trade Towns to coroczne wydarzenia gromadzące entuzjastów Sprawiedliwego Handlu, działaczy, wolontariuszy, przedstawicieli władz lokalnych, którzy biorą udział w kampanii w swoich społecznościach. Od czasu deklaracji Garstang w Wielkiej Brytanii, pierwszego FTT w 2001 roku, kampania rozprzestrzeniła się na cały świat. Na początku czerwca 2018 r. istnieje 2063 Miast Fair Tarde w 34 krajach na sześciu kontynentach.

Program konferencji jest bardzo bogaty. Jest ona doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy podmiotami publicznymi, biznesowymi a także szkołami i uczelniami, biorącymi udział w kampanii Fair Trade Towns.  Zarezerwuj termin, rejestracja uczestników już się rozpoczęła, zgłoś swój udział.

Polskim odpowiednikiem kampanii Fair Trade Towns jest kampania Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. W jej ramach 2 miasta: Poznań i Jelenia Góra wypełniły kryteria uzyskania tytułu. Certyfikaty Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu uzyskało dotychczas 8 szkół.
Konferencja Fair Trade Towns w Madrycie, strona internetowa konferencji

Wstecz