Jelenia Góra walczy o nagrodę „Trade City Award”

Jelenia Góra znalazła się wśród 11 europejskich miast biorących udział w konkursie „EU Cities for Fair and Ethical Trade Award”, organizowanym przez Komisję Europejską.

Konsumenci mieszkający w miastach UE mogą być siłą napędową zmiany nastawienia do handlu i mieć pozytywny wpływ na środowisko i warunki życia ludzi w krajach globalnego Południa. Właśnie dlatego nagroda „Miasta UE na rzecz sprawiedliwego i etycznego handlu” przyznawana jest miastom działających w obszarze zmiany wzorców konsumpcji i produkcji oraz podejmujących inicjatywy na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. W szczególności Celu nr 12 dotyczącego bardziej odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2018 roku. Zwycięski tytuł Trade City Award otrzymało belgijskie miasto Gandawa.  W 2020 roku o nagrodę powalczy 11 miast: 🇪🇸 Altea, 🇮🇹 Bologna, 🇩🇪 Bremen, 🇩🇪 Cologne, 🇸🇪 Gothenburg, 🇷🇴 Iasi, 🇵🇱 Jelenia Góra, 🇩🇪 Lübeck, 🇸🇪 Malmö, 🇩🇪 Neumarkt, 🇩🇪 #Stuttgart.

W 2018 roku Jelenia Góra, jako pierwsze miasto na Dolnym Śląsku i drugie w Polsce, uzyskała tytuł Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu i dołączyła do ponad dwóch tysięcy miast w 34 krajach świata z zaszczytnym tytułem Fair Trade Towns! Tytuł jest zwieńczeniem starań, jakie Grupa Koordynująca kampanię – na czele z Elżbietą Wardzałą – podejmowała od wielu lat na rzecz promowania idei Sprawiedliwego Handlu, zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji wśród mieszkańców miasta, szkół, przedszkoli, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i pracowników administracji w Jeleniej Górze. Przy tej okazji pragniemy podziękować koordynatorce Pani Elżbiecie i osobom zaangażowanym, za dotychczasowy wkład i serce włożone w prowadzenie kampanii 💙

Trzymamy kciuki za Jelenią Górę!

AKTUALIZACJA 28.09.2020

Miasto Jelenia Góra nadal w grze o Specjalne Wyróżnienie w konkursie EU Cities for Fair and Ethical Trade Award.
Miasta wybrane do Specjalnego Wyróżnienia w kolejności alfabetycznej to: Brema, Kolonia, Göteborg, Jelenia Góra, Lubeka, Malmö, Neumarkt, Stuttgart.

Więcej informacji o konkursie: www.trade-city-award.eu

Wstecz