Gra miejska Fair Train 2014 w Katowicach

19 listopada 2014 Zespół Szkół Handlowych w Katowicach organizuje wraz z partnerami IV edycję gry miejskiej Fair Train 2014. Wydarzenie jest częścią obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej.

W grze „FAIR TRAIN” mogą wziąć udział drużyny składające się z dwóch uczniów oraz jednego opiekuna, jako reprezentacje swoich placówek oświatowych lub innych organizacji prowadzących działalność edukacyjną lub opiekuńczą. Placówka może wystawić dowolną liczbę drużyn. Głowna nagroda dla najlepszych uczestników gry to wycieczka do Brukseli.

Zadaniem drużyn w IV edycji gry będzie pokonanie wyznaczonej na mapie trasy na terenie ścisłego centrum Katowic oraz wykonanie zadań z zakresu tematycznego: odpowiedzialna konsumpcja (ze szczególnym uwzględnieniem elektroniki i ubrań), Sprawiedliwy Handel, znajomość zagadnień edukacji globalnej i pojęć z nią związanych, bezpieczeństwo żywnościowe na świecie.

Gra ma formę konkursu. Drużyny otrzymują od organizatorów: regulamin, wprowadzenie do gry, karty startowe, mapy, materiały na każdej z 13 stacji oraz certyfikaty udziału, a po zakończeniu dostają raport z podsumowaniem ewaluacji oraz wykazem patronów, partnerów i sponsorów. Ewaluacja wśród uczestników jest przeprowadzana po zakończeniu gry w postaci ankiety online.

Jedno z zadań praktycznych gry Fair Train w 2013 roku

Jedno z zadań praktycznych gry Fair Train w 2013 roku

Oto podstawowe założenia Gry Miejskiej Fair Train 2014:

Organizatorzy utworzyli wydarzenie na Facebooku będące źródłem informacji na temat gry.

IV edycja realizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej oraz projektów: Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę Polskiej Zielonej Sieci oraz Sprawiedliwi, aktywni, świadomi – budowa podstaw dla kampanii „Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu” w Polsce Fundacji Koalicja Sprawiedliwego Handlu.

Partnerskie szkoły uczestniczące w przygotowaniu i organizacji gry:

  1. Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie
  2. Gimnazjum nr 16 im Marii Konopnickiej w Sosnowcu
  3. Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Jaworznie
  4. III Uniwersyteckie LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach
  5. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu
Wstecz