Dzień Sprawiedliwego Handlu 12 maja 2018

Wszystkich prowadzących kampanię promującą Sprawiedliwy Handel w miastach, szkołach, społecznościach lokalnych zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu. Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu – 12 maja 2018 jest inicjatywą World Fair Trade Organization (WFTO), która odbywa się zawsze w drugą sobotę maja każdego roku. WFTO i jej członkowie uważają, że handel powinien przynosić korzyści najsłabszym i zapewniać źródła utrzymania poprzez rozwój możliwości dla małych i dyskryminowanych producentów.

Każdy z nas może w tym dniu zostać ambasadorem Sprawiedliwego Handlu.

Jeden produkt Fair Trade na każda okazję

Pomyśl o tym. Możesz wesprzeć Sprawiedliwy Handel kupując jeden produkt na każdą okazję. Od śniadania do obiadu jest wiele sposobów na włączenie produktów Fair Trade do codziennego spożycia. Rozkoszuj się poranną filiżanką perfekcyjnie palonej kawy z Kamerunu lub Etiopii. Możesz tez w ciągu dnia wypić pyszną herbatę z Rwandy lub Cejlonu. Delektuj się aromatycznym smakiem organicznej czekolady od peruwiańskich rolników uprawiających kakao. Skosztuj czipsów z manioku z Indonezji wieczorem. Szukaj innych produktów Sprawiedliwego Handlu na półkach sklepów, najłatwiej znaleźć te z certyfikatem Fairtrade. Pochwal się swoimi zakupami na Twoim FB lub Instagramie. Wyślij nam zdjęcie.

Możesz także dołączyć do akcji Fairtrade Challenge, która w ramach obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu organizowana jest na całym świecie przez Fairtrade International.

Dzień Sprawiedliwego Handlu 12 maja 2018 – czytaj więcej

 

Wstecz